Filizlenmiş Patatesler Altından Bile Değerli: Bakın Ne İşe Yarıyorlarmış…

Hesaplı olması nedeniyle evlerimize ya da işletmelerimize çuvallarla aldığımız patatesler, bazen uzun süre tüketilmedikleri için filizlenebiliyor.

Bu durumda çoğu kişi, patatesleri çöpe atmak dışında bir çare bulamasa da, filizlenmiş patatesler sizin için büyük bir şans olabilir.

BİTKİ VE ÇİÇEK YETİŞTİRENLER İÇİN EŞİ BULUNMAZ BİR FIRSAT

Bahçıvanlara göre filizlenmiş patateslerden yapılan basit bir formül, bitki ve çiçeklerin büyümesinde en etkili yöntem. Sizler de saksıda çiçek yetiştiriyor ya da bahçe ve tarlalarınızda bitki üretiyorsanız, filizlenmiş patatesleri kullanarak gübrelerinizdeki verimi katlayabilirsiniz.


Bitki ve çiçeklerin büyümesi için bol miktarda hormon ve besin içeren bu patates filizlerini kullanarak gübre hazırlamak ise çok basit.

Öncelikle yaklaşık 300 gramlık bir patates filizi almanız, iyice durulamanız ve sonrasında 2 litre su ile doldurmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından hazırladığınız karışımın gece boyunca bir yerde demlenmesine izin verin.

Sabah, filtrelenmiş haldeki karışımınızı 6’da 1 oranında su kullanarak seyreltin. Bulanık ve hafif yağlı bir sıvı elde etmiş olacaksınız. Bu sıvı ile haftada bir kez çiçek ya da bitkilerinizi sulayın. Büyüme hızlarına inanamayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x